نفوذ افغان ها به هتل های 4 ستاره تهران | کسایی زاده: فعلا نمی خواستم این موضوع را بازگو کنم! - میدان آزادی
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
true
true
نفوذ افغان ها به هتل های 4 ستاره تهران | کسایی زاده: فعلا نمی خواستم این موضوع را بازگو کنم!

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ماهنامه میدان آزادی، سید هادی کسایی زاده روزنامه نگار نوشت: معمولا در ماه چندباری هتل اقامت دارم، علتش هم استفاده از فضای آرام برای نوشتن و یا صفحه بندی کارهایم است. این بار به هتل چهارستاره در بلوارکشاورز تهران رفتم. وقتی مسئول پذیرش هتل را برای تعمیر تلویزیون اتاقم خبرکردم باور نمی کردم که تاسیسات هتل 4 ستاره در دل پایتخت یک تبعه افغان باشد.

حتی لباس های او فرم نبود و همان لباس محلی افغان ها را برتن داشت. دقیقا موردی که در گزارش های خودم به آن اشاره کرده بودم که افغان ها به جای سرمایه، تخصص و مهارت با خود فرهنگ و گویش خود را به ایران می آورند و هیچ وقت خود را با فرهنگ ایران سازگار نخواهند کرد.

جالب آنکه در هتل مشغول نوشتن گزارش و صفحه بندی مرتبط با نفوذافغان ها بودم که آن افغان تاسیساتی صفحه مانیتور من را دید و سکوت کرد. از او سوال کردم که چند سال است تهران زندگی می کنی؟ گفت مدت زیادی است.

گفتم: موج اعتراضات در مورد هجوم افغان های قاچاقی به ایران را شنیده ای؟ گفت: بله؛ کار شما بوده است.

وقتی از اتاق بیرون رفت درب اتاق را قفل کردم و یک صندلی به دستگیره در چسباندم. می خواستم به پذیرش تماس بگیرم اما پشیمان شدم. با خودم فکر می کردم اینکه فردا صبح رسانه ها قتل یک خبرنگار در هتلی در تهران را تیتر بزنند هم برای خودش ماجرایی دارد. دعایی خواندم و خوابیدم.

نمی خواستم این گزارش را بنویسم. اما با خودم گفتم بهتر است در سلسله گزارش هایی که در مورد نفوذافغان ها می نویسم این موضوع هم باید درج شود.

بیشتر بخوانید

نفوذ افغان ها در ایران | ۴۰ سوال از مسئولان کشور در مورد مهاجران افغان

گفتگوی روزنامه جمهوری اسلامی با سید هادی کسایی زاده در مورد نفوذ افغان ها در ایران

ده هزارمیلیارد هزینه تحصیل افغان ها در ایران!

فیلم| روزانه ۳ هزارمیلیارد تومان هزینه اتباع در ایران

 

 

true
true
true
true
  1. سید احسان

    من هم در آلمان در یکی از هتل های پنج ستاره هجوم ایرانیان را دیدم از ترس در راقفل و یخچال را پشت در ورودی گذاشتم و فورا به پلیس اطلاع دادم باورم نمیشد ایرانیان با لباس محلی خود و با حجاب کامل به هتل پنج ستاره آلمان هجوم آورده بودن آنها هیچوقت رسم و رسوم آلمانی ها و فرهنگ آنها را به رسمیت نمی‌شناسند

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد