دعوای توئیتری بر سر حقوق 100 میلیونی «مالک شریعتی»! - میدان آزادی
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
true
true
دعوای توئیتری بر سر حقوق 100 میلیونی «مالک شریعتی»!

سید هادی کسایی زاده مدیرمسئول و سردبیر ماهنامه میدان آزادی در چهارمین شماره از ماهنامه خود با انتشار فیش حقوقی مالک شریعتی نیاسر حقوق دریافتی این نماینده را منتشر کرد.

این روزنامه نگار نوشت:

مالک شریعتی در حالی بعنوان رئیس هیات تحقیق و تفحص از حقوق‌های نجومی در مجلس شورای اسلامی سخنرانی می کند که بر اساس اسنادی که به دست ماهنامه میدان آزادی رسیده دو فیش حقوقی از وی مشاهده می شود. او حقوق بگیر پژوهشگاه نیرو است و بر اساس قانون فقط می‌تواند مابه التفاوت حقوق پژوهشگاه و مجلس را دریافت کند که چیزی حدود ۲ تا ۳ میلیون خواهد بود.

اما در فیش حقوقی دیگر او مبلغ ۱۰۰ میلیون تومان دریافتی دارد که شامل هزینه دفتر به مبلغ ۲۴ میلیون تومان، اجاره مسکن ۲۴ میلیون تومان، ایاب و ذهاب ۴ میلیون تومان، هزینه همراه ۳۲ میلیون تومان و سایر هزینه ها است.نکته قابل تامل اینکه این نماینده و مدعی مبارزه با حقوق های نجومی این فیش حقوقی خود را در سامانه پاد ثبت نکرده و ردی از آن مشاهده نمی شود.

همچنین او به عنوان نماینده تهران که ساکن پایتخت است اجاره مسکن دریافت می کند و هزینه دفتر هم اخذ می کند و هزینه ایاب و ذهاب هم دارد. پرسش اینجاست که آیا این میزان حقوق منطقی و استاندارد است؟ مگر این نماینده از جای دیگری حقوق نمی گیرد پس چرا از مجلس هم حقوق دریافت می کند؟

چرا این فیش حقوقی در دسترس نیست و در سامانه ثبت نمی شود؟ چگونه باید عملکرد و کارکرد نمایندگان تهران را ارزیابی کرد؟ آیا او در گزارش دریافتی های نجومی به حقوق خود هم اشاره کرده است؟

پس از انتشار این خبر و توئیت سید هادی کسایی زاده مالک شریعتی نماینده مردم تهران و از حامیان علیرضا زاکانی در رشته توئیت هایی اقدام به توجیه و فرافکنی کرد. ابتدا تلویحا با انتشار تصویر سلفی خبرنگار و محمدرضا دشتی اردکانی نماینده مجلس اینطور وانمود کرد که این اطلاعات را دشتی در اختیار کسایی زاده قرارداده که خبرنگار در توئیتی اعلام کرد: نه دشتی اهل مصاحبه و اطلاعات دادن است و نه من از او چنین درخواستی خواهم داشت این همه خبرنگاران می دانند.

 

 

 

کسایی زاده نوشت: جناب آقای شریعتی سوالات من روشن است و نیاز به فرار از پرسش روزنامه نگار نیست. من سوال می کنم و شما پاسخ دهید.

1) شما مدعی بودید ودیعه مسکن مجلس را نمی گیرید. البته آن دوران کمی هیجانی بودید اما بعدا مشخص شد کرایه خانه و کرایه دفتر را تا ذره آخر از مجلس می گیرید در حالی که نماینده تهران که ساکن تهران است چرا باید چنین هزینه ای بگیرد؟

2)شما فرمودید اگر نماینده مجلس هزینه دفتر نمی دهد می تواند پولش را برای کارمندش بدهد یا بیشتر بدهد. این چه منطقی است؟ وقتی در مجلس شما با این تفکر ناظر بر دولت و قوانین هستید وضع کشور چنین می شود.

3)فرمودید ممکن است جریان سیاسی باشد. حضرتعالی قطعا زندگی و کار و اخبار من را شخم زدید. و فهمیدید «کسایی زاده» جزو هیچ جریان سیاسی نیست و آزاد و حرفه ای کار می کند. پس از ادعای شما کاملا کذب است چون من خبر سفارشی نمی زنم.

4)در ضمن حضرتعالی فرمودید چرا فقط فیش من را منتشر کردید و این فیش برای همه نمایندگان است؟ چون حضرتعالی هم مدعی بودید و هم مسئول تحقیق و تفحص فیش های نجومی هستید.

5)در ضمن من شهروند تهرانی هستم و شما نماینده بنده در مجلس شورای اسلامی … اما عملکردی برای استان تهران از حضرتعالی و رفقا ندیدم. واقعا چه کردید؟

 

 

 

 

 

 

 

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد